Kategorie:

Komfortowe materace rehabilitacyjne do relaksu w wielkich sklepach

Dobry wypoczynek to podstawa, jednak od czego on zależy? Wiele elementów działa na nasz wypoczynek w nocy jedynym z nich jest dobry oraz wygodny materac. Pamiętajmy, iż w sypialni odpoczywać powinniśmy być około 8h dziennie to 1/3 naszego życia. Materac powinien nie tylko być wygodny, ale dawać komfort naszemu ciału W małych domach ludzie często zastępują dobry materac np. na sofę, jednak takiego luksusu snu przenigdy nie będziemy mieć.

Na co zwrócić szczególną uwagę wybierając odpowiednie materace rehabilitacyjne. Na pewno na jego twardość to podstawowy czynnik jaki musimy brać pod rozwagę przy zakupie materaca.

Strefy twardość materaca. Możemy tu wymienić materace rehabilitacyjne https://med-store.pl/materace-rehabilitacyjne/27 3,5 i 7dmio strefowe. Wszystko zależy od tego która jednostka naszego ciała ma być podniesiona w ciągu odpoczynku. Za zwyczaj materac winien być o 20 cm dłuższy niż mamy wzrostu. W hipermarketach mamy rozróżnienie na znaki twardości:

 • miękki H1
 • średni H2
 • twardy H3
 • bardzo twardy H4

Przewiduje się iż osoby cięższa powinny mieć materac twardszy niż kobiety lekkie. Załóżmy, iż osoba o wadze 90 kg powinna wyselekcjonować materac średnio twardy czyli H3 kobieta o wadze 50kg oraz wzroście np. 170 cm powinna wyselekcjonować materac średni czyli H2. Wszystko uzależnione jest tu od naszej wagi oraz wzrostu. Zatem skoro nie mamy pewności powinniśmy zapytać w sklepie doradcę, aby odpowiednio dopasował nam materac lub ortopedę żeby zakupić materac rehabilitacyjny. Szczególnie ważna jest również pozycja, w jakiej śpimy. Jeżeli preferujemy spać na brzuchu lub plecach wtedy ciężar naszego ciała dzieli się równomiernie i możemy pozwolić sobie na materace rehabilitacyjne bardziej wygodny. Jeśli zaś śpimy na boku, a odcinek lędźwiowy opada to musimy koniecznie kupić materac twardszy.

Materace rehabilitacyjne dla kogo. Tutaj założenie jest aby nacisk stawiać na kręgosłup i jego wzmocnienie w czasie snu. Winnym być antyalergiczne także nie uciskać podczas snu na żaden punk, aby przepływ krwi był prawidłowy. Musi także mieć głęboką wentylację i wchłaniać wilgoć. Właściwie dopasowany materac powinien zniwelować przewlekłe boleści stawów oraz przynieść ulgę dla pań z reumatoidalnym zapaleniem stawów, minimalizują ryzyko powstawania odleżyn. Doskonały do naprawy stawów i mięśni po aktywnym dniu lub po przebytych urazach.

Polecany szczególnie kobietom po:

 • po urazach ortopedycznych
 • leżącym
 • narzekających na bóle pleców i obolałe mięśnie
 • mających siedzący sposób życia – praca przy komputerze
 • starszych/seniorów
 • po wypadkach
 • w ciągu rehabilitacji

Jakie mamy rodzaje – materace rehabilitacyjne

 • Materace piankowe – chyba pod tymże względem są najwłaściwszym wyborem, gdyż bardzo łatwo w nich zachować komfort oraz czystość. Posiadaj tzw pamięć dzięki czemu łatwiej przystosowują się do naszego kręgosłupa podczas odpoczynku, a kręgosłup nie ma efektu hamaka czyli nadmiernego wyginania się w pozycji lędźwiowej

Drugim rodzajem są tzw materace rehabilitacyjne sprężynowe – kieszeniowe i bonellowe. Bardzo dobrze wspierają one kręgosłup jedna jeżeli chodzi o komfort na pewno większy będzie przy materacach piankowych, nie mówiąc już o higienie, którą w tym wypadku nieprosto jest utrzymać. Widać jakże znaczący jest wybór odpowiedniego materaca. Często pomijamy ten szczegół , kiedy kupujemy nowe łóżko. Tradycyjny materac powinien także mieć dobre wypełnienie Rodzaje zastosowań w materacach

 • 1. Materac piankowy jak sama nazwa pokazuje materac wypełniony jest pianką. Najbardziej popularną jest tu termoelastyczna piana , która dostosowuje się do ciała i jest odporna na wilgoć. Ciekawie cechuje się pianka FloFom , która posiada właściwość chłodzące, jest więc w pewnym typie innowacyjne rozwiązanie, ale dzięki temu uniemożliwia przegrzewaniu się organizmu.
 • 2. Materac lateksowy odznacza się przede wszystkim tym, ze zbudowany jest z naturalnego mleczka kauczukowego, dzięki czemu jest bardziej ruchliwy, ale również posiada właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Jest| to model materac doskonały dla pań o nietypowej wadze, gdyż dopasowuje się doskonale do naszej wagi.
  • Materace bonellowe – sprężyny są w nim związane ze sobą, dzięki czemu zachowuje on odpowiedniejszą sprężystość. Choć w tym modelu jedna sprężyna wpływa na inną i potrafi być efekt fali.
  • Materac kieszeniowy – tutaj sprężyny uwieszone są oddzielnie, każda w indywidualnej kieszeni. Pracują one oddzielnie dlatego podnoszą one jakość snu Niezwykle ważne jest to, że materac nie rusza się pod wpływem nacisku.
  • Materac multipocket – ten gatunek materaca gdzie sprężyny są po prostu mniejsze. Zapewni on bardzo duży komfort spania.
  • Materace rehabilitacyjne hybrydowe jest to nowość na rynku połączenie materaca piankowego ze sprężynowym. Są to tzn materace dla pań niezdecydowanych. Bardzo dobrej jakości oraz zapewniają również wielki komfort. Możemy je także stosować kiedy dwie osoby sypiają ze sobą na jednym materacu ale posiadają inną wagę.
  • Mata kokosowa tutaj środek materaca wyłożone jest wkładem kokosowym, który nie ulega odkształceniom jest twardy oraz doskonale przepuszczalny.

Dobór właściwego materaca jest naprawdę bardzo znaczący nie tylko dla naszego zdrowia ale także dla naszego całego dnia. Sami znamy jak niewyspanie może zaburzyć nam najidealniejszy dzień. Człowiek, który nie mógł się zrelaksować jest niespokojny oraz nic mu się nie układa korzystnie jest zatem coś mieć na czym będzie nam się fajnie i wygodnie spało. Ja też wiem po sobie jak nie mogę odpoczywać w nocy to niestety cały dzień źle się czuję, to muszę tabletkę wziąć toż idę odpoczywać w dzień. Korzystniej zapobiegać także nabyć naprawdę piękny materac, na którym będziemy spać jak dziecko. Właściwa jest także poszewka na materac żeby była prosta w praniu i w ściąganiu. Wiemy, ze nasze pralki w domkach maja ograniczona pojemność, dlatego ja wolę poszewki na materace rehabilitacyjne, które są dzielone na 2 części oraz rozpinane. Wtedy o wiele szybciej jest nam ją uprać i założyć. Często stosowany sposób, aby pozbyć się roztoczy z naszego materac jest go posypanie sodą oczyszczaną . Zostawiamy ją na 30 chwili po tym okresie odkurzamy. Jest wówczas bardzo przydatne wyjście dla wszystkich pań leniwych, natomiast za to bardzo korzystne. swiss rolex replicas titanic grand staircase replica wholesale fake rolex