Kategorie:

Blachy antypoślizgowe jak wyselekcjonować odpowiednie do naszej hali aby posiadały także walory estetyczne?

Avatar
Opublikowane przez admin

Wiemy jak duże powierzchnie antypoślizgowe są w halach produkcyjnych. Według prawych przepisów muszą one spełniać szereg norm. Są to głównie normy dotyczące ścieralności oraz twardości powierzchni chociaż jednym z głównych aspektów są też podłogi antypoślizgowe. Głównym urazem który pojawia się w halach magazynowych jest właśnie poślizgnięcie na źle przygotowanym podłożu. Stosowane rozmaitego rodzaju sprzęty jak wózki widłowe, niejednokrotnie rozlana woda czy sypkie produkty powodują, że powierzchnie antypoślizgowe stają się niebezpieczne. Oprócz podłogi mogą być również na nich rozłożone blachy antypoślizgowe, jakie kwalifikowane są do blach perforowanych. Zwykłe blachy są gładkie więc do podestów muszą być one perforowane. Blachy antypoślizgowe, https://indasto.com/pokaz-produkt/blachy-antyposlizgowe/5 które są przetłaczane na zewnątrz blachy dzięki czemu tworzy to dobre powierzchnie antypoślizgowe. Szczególnie dużym problemem są w momencie inwestycji przepisy prawne, które nie są jasno określone. Nie ma dokładnych informacji, że powierzchnie antypoślizgowe powinny być wyprodukowane w halach produkcyjnych według odpowiednich norm, co powoduje często do kłopotów w momencie inwestycji. Często korzysta się z przepisów, które wykorzystywane są w Unii Europejskiej jak z niemieckich, np. normy DIN 51130:2004 , które prezentują test pochylni. W ten sposób pomiar ułatwi nam w określeniu kąta nachylenia stosowany jest do oceny właściwości przeciwpoślizgowych badanych posadzek. Minusem jest iż jest ona pracochłonna i stosunkowo droga. Więc wiele instytucji nie stosuje się do niej. Powierzchnie antypoślizgowe mogą być również pokryte specjalnymi farbami, które tworzą warstwę na której żadna kobieta się nie przewróci. Jest ona chropowata dzięki temu doskonale pokrywa wszelkie braki i tworzy doskonałą strukturę. Jednak w tym wypadku podłoże musi być niezmiernie odpowiednio przygotowane według danych momentów takich jak: przygotowanie powierzchni i później dokładna aplikacja. Blachy antypoślizgowe są robione według zaleceń i zamówień klienta. Przy indywidualnym zamówienia zaleca się by użytkownik podał:

  • styl tłoczenia
  • rozmiar oczka
  • grubość blachy
  • formę przetłoczenia
  • dokładny wymiar
  • ilość sztuk.

Blachy antypoślizgowe to nie tylko podłogi, jednak również podesty czy schody. Istotne jest by zapoznać się dobrze z możliwością oraz wyszukać najkorzystniejszy model dla siebie. Sporo instytucji świadczy również transport. Czeto takie zlecenia są robione w jednej części kraju, a potem przetransportowywane bezpośrednio do firmy|, gdzie są założone.

Dobrze więc zapytać się czy jest taka możliwość i o jej koszt. Powierzchnie antypoślizgowe są niezbędne w większości budynków użyteczności publicznej, dlatego wykonawca powinien zaprezentować nam ofertę, jaka będzie najbardziej dla nas odpowiednia. Pamiętajmy, że podłogi antypoślizgowe to nie tylko bezpieczeństwo naszych pracowników czy klientów, jednak również nas spokój. W przypadku urazu będziemy musieli wypłacić odszkodowanie, co będzie wiązało się ze stresem i większym ubezpieczeniem na następny rok.