Kategorie:

Sprawdzony ortodonta Warszawa jakiego możecie polecić

Jak wybrać odpowiedniego stomatologa. Na targu istnieje bardzo firm prywatnych gabinetów, jakie oferują różne usługi. A gdy dobrać kogoś na kim będziemy potrafili polegać.

Wszystko zależy od tego co pragniemy robić?

 • periodonta – zajmuje się profesjonalną ochroną zębów,
 • ortodonta – leczy wady zgryzu,
 • pedodonta- specjalista leczenia kłopotów uzębienia u dzieci,
 • protetyk i implantolog – zajmuje się leczeniem rekonstrukcyjnym, robi protezy również inne odbudowy uzębienia jak mosty, korony zębowe
 • endodonta — zajmuje się leczeniem kanałowym i problemami z postępująca próchnicą.

Od czego zacząć szukanie dobrego ortodonty. Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę. Opłaty Jeśli idzie o opłaty wizyty nie przywiązywałabym ogromnej uwagi do tego. Jakość oraz łatwe wykonanie jest dla was najważniejsze. Możemy zapłacić więcej, jednak być zadowolonym lub mniej| i chodzić regularnie na za free poprawki. Nasze zdrowie jest dla nas najistotniejsze i dlatego nie warto na nim żałować. Jednak oczywiście powinno się mieć umiar. Jeśli jeden ortodonta Warszawa mówi 90 zł inny 550 zł, a reszta 250 zł toż powinno się skupić się na tych średnich wycenach. Nie może być tak, że opłaty usług znacznie odstają od konkurencji.

Pasja oraz doświadczenie

Mówi się, ze najciekawsi specjaliści toż tacy z pasją, wtedy nasze zęby będą na 100% w dobrych rękach. Doświadczenie hm.. tutaj budzi się pytanie, czy najlepiej chodzić do tych z dużym doświadczeniem, czy ci| dentyści co dopiero skończyli studia mogą znakomicie wyleczyć nam swoje zęby. Tutaj wszystko zależny od zaangażowania. Bynajmniej nie jest powiedziane, że młody dentysta będzie słabszy, oni patrzą często inaczej na dolegliwości, znaczniej się starają bo zależy im na wyrobieniu sobie odpowiedniej marki i pozyskaniu nowych pacjentów. Jednak tutaj pasja jak udamy się do dentysty to zauważymy jak pracuje i sami go ocenimy. Bezpieczeństwo w gabinecie. Dobry ortodonta w Warszawie powinien stworzyć atmosferę zaufania. Tak żeby pacjent mógł otworzyć się przed nim i nie bał się kolejnych wizyt. Lepiej zapobiegać niż leczyć i gdyby będziemy bali się naszego dentysty to będziemy do niego chodzi jeżeli rozboli nas plomba, i wiemy przecież jak ważna jest profilaktyka.

Jest to szczególnie istotna kwestia pomijana przez wielu doktorów. Pacjent przychodzi chętniej tam gdzie się czuje bardzo komfortowo, a tak ważne jest aby konwersować z klientem, i my żebym czuli się super.

Gabinet

Wybór odpowiedniego lekarza, a dobry ortodonta to nie tylko umiejętności i atmosfera, to przede wszystkim doskonałej kondycji sprzęt. Wyposażenie gabinetu winno być niezmiernie atrakcyjne. Jak my jako klienci mamy to ocenić? Nie jest to łatwe, zadanie ale każdy z nas może ocienić albo jest komputer, tomograf czy lekarz ma rękawiczki jednorazowe, przyłbicę i zastępuje je po każdym kliencie, czy posiada pomoc stomatologiczną i na pewno zobaczymy to po materiałach, których używa . Wiadomo nie jest to przez nas do zweryfikowania na pierwszym spotkaniu, ale jeżeli ząb będzie zrobiony właściwie to nie będzie warunku przechodzić do specjalisty z reklamacją Poczekania Jeśli wchodzisz do gabinetu i widzisz brud to od razu chcesz wyjść. Niedobrze się czujesz i nie masz ochoty być tam przyjmowana. Inaczej sytuacja cechuje się, jeśli od wejścia do gabinetu witają cie sympatyczne Panie, które są wesołe zapytają się o herbatę czy może się napijesz. U których potrafisz dokładnie dowiedzieć się o koszt wizyty, wolne terminy itp. Fajne sofy do siedzenia i dużo przestrzeni. Ja wolę również jak jest miejsce dla niemowląt, gdyż nieraz musimy się z nimi pójść na wizytę , oraz one po prostu w czasie| oczekiwania są znudzone. Na pierwszej kontroli nasze zęby są przeważnie tylko sprawdzane i ustalany jest ich plan leczenia. Nie jest to łatwe, gdyż niestety nie zawsze dentysta może zauważyć wszystkie dziury, ale wykonanie w razie czego zdjęcia na pewno mu to ułatwi.

Opinie

Niezwykle istotne są również opinie, jakie potrafimy zlokalizować w sieci. jeśli nie są one za dobre to musimy przemyśleć czy na pewno chcemy pójść do tego lekarza na leczenie czy raczej poszukać innego. Ja np. jeżeli gwiazdki są poniżej 4 nawet nie patrzę aby zadzwonić i się spotkać. Jest to dla mnie jedna z ważniejszych sugestii dotyczącej wyselekcjonowania nie tylko ortodonta lecz także hotelu czy biurka. Każdy gabinet powinien mieć swoją własną stronę internetową. Ja z moim nastolatkiem przechodzę do stomatologa jednak nie zajmuje się on dorosłymi.

Ortodonta Warszawa zakłada aparat na zęby i tu warto zaciekawić się również modelami aparatów :

 • aparat zdejmowany (aparat ruchomy),
 • aparat stały.

Aparat zdejmowany – może ob być wyjmowany samodzielnie przez klienta, głównie na dzień lub w czasie posiłków potrafimy je na dwa rodzaje:

 • Aparaty bierne- wykonane są z akrylu i wykorzystują siłę żucia i zwarcia
 • Aparaty czynne mechanicznie- składające się z płyty akrylowej oraz indywidualnych elementów doginanych z drutu o różnej średnicy (od 0,5 do 0,8 mm) i sprężystości .

Aparaty stałe

 • Aparat stały metalowy – to doskonały aparat oparty na naprawie wad zgryzu która odbywa się, na łuku ortodontycznym kojarzącym ze sobą tradycyjne zamki za pomocą gumowych opasek, czyli ligatur. Cały aparat przygotowany jest z metalu, tutaj poszczególnymi elementami gumowy są opaski.
 • Aparaty szafirowe (kryształowe) zapewniają całkowitą przezierność okrągłe kontury zamka ograniczają powstawanie podrażnień duża siła i dokładność działania najkorzystniejsza mechanika leczenia
 • Aparaty ceramiczne lub porcelanowe zamki są barwy jasno białej bardzo precyzyjne działanie aparatu
 • Aparaty samoligaturujące nie posiadają klasycznych ligatur bardzo bezpieczne dla języka mniejsza stopień nacisku na zęby wysoka skuteczność leczenia łatwiejsze utrzymanie czystości aparatu.

Wybierając odpowiedniego lekarza i dobry ortodonta Warszawa musimy zwrócić uwagę na każde wyżej wypunktowane zasady, abyśmy byli usatysfakcjonowani z leczenia. Pamiętajmy, że zawsze możemy zmienić dentystę i nie będzie w tym nic dziwnego, jednak żeby tegoż nie robić wyselekcjonujmy mądrze.